Řidička nezvládla zasněženou silnici a srazila šoféra, který boural dříve

  15:42
Velkým smolařem byl řidič, který ve čtvrtek projížděl po jedné ze silnic nižších tříd na Prostějovsku. Nejenže naboural, ale při čekání na vyproštění ho srazil další projíždějící vůz.

Šofér naboural na zasněžené silnici a vůz zůstal v křoví u cesty. Při čekání na vyproštění ho srazila řidička dalšího auta, která rovněž v místě nezvládla řízení, a její auto pak skončilo převrácené v poli. | foto: Policie ČR

Šestadvacetiletý muž jedoucí ve Fiatu Stilo naboural na silnici mezi Olšany u Prostějova a Prostějovem ve čtvrtek před devátou hodinou.

„Z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo silnici. Nebyl zraněn, ale vůz uvázl v křoví u cesty. Muž si proto nasadil reflexní vestu a přivolal pomoc k vyproštění auta,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Krátce poté místem projížděla v opačném směru jednapadesátiletá žena v Renaultu Laguna a také ona jízdu na kluzké silnici nezvládla.

„Neovladatelný renault následně přejel do protisměru, kde srazil čekajícího muže a odhodil ho. Renault pak těsně minul fiat a vyjel vlevo mimo silnici, kde proletěl křovím a na pravém boku se zastavil na poli,“ shrnul Kořínek.

Muž i žena utrpěli lehká zranění. Ženu přivolaná záchranná služba ošetřila na místě, muž byl převezen do prostějovské nemocnice.

„Škody na autech jsou předběžně vyčísleny na padesát tisíc korun, dechové zkoušky vyloučily u obou řidičů jízdu pod vlivem alkoholu. Přesnou příčinou, okolnostmi i určením míry zavinění dopravní nehody se policisté nadále zabývají,“ uzavřel mluvčí.

Autor: