Kůrovci i vichřici navzdory. V olomoucké zoo znovu otevřelo lanové centrum

  11:52
Po zhruba roce a půl je možné v olomoucké zoologické zahradě na Svatém Kopečku opět vyrazit do lanového centra. Jeho atrakce už nejsou navázané na stromy v areálu, ale na samonosné kůly. Nově jsou navíc přístupné všem bez věkového omezení.

Nová podoba centra nazývaného Lanáček je podle provozovatelů inspirována životem včel. Přibyly v ní nové překážky, druhé patro ve výšce zhruba osmi metrů nad zemí a další tobogan.

„Začátek sezony byl kvůli koronaviru složitější, protože kolem nařízení bylo mnoho zmatků, ale věřím, že bude lépe. Ztráty se bohužel již dohnat nedají, ale Lanáček není stavbou na jeden rok. Musíme se dívat dopředu,“ řekl jednatel Eduard Hrabalík.

Oblíbené lanové centrum se muselo nejprve v posledních letech potýkat s kácením stromů napadených kůrovcem, dílo zkázy pak loni v březnu dokonala vichřice Eberhard, která v celém areálu zoo vyvrátila na osm stovek stromů.

Náklady na výstavbu obnoveného lanového centra, ze kterého je teď nově po vynuceném masivním kácení možný výhled na město Olomouc, dosáhly zhruba sedmi milionů korun.

Olomoucká zoo musela stejně jako jiné oblíbené turistické cíle v první polovině března dočasně zavřít kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Znovu otevřít mohla částečně 30. dubna, vnitřní expozice a pavilony byly opět zpřístupněny od začátku tohoto týdne.

Olomoucká zoo sídlí v městské části Svatý Kopeček.

Olomoucká zoo sídlí v městské části Svatý Kopeček.

Autor: