Muž v noci zpíval na celý dům. Dokončuji písně před odevzdáním, hájil se

  11:54
Kuriózní výjezd absolvovali strážníci v Olomouci, kteří brzy ráno vyjížděli kvůli oznámení obyvatel jednoho z domů, že je soused ruší hlasitým zpěvem. Nešlo ale o následek nadměrné konzumace alkoholu, nýbrž o muže, kterému podle jeho slov „hořela“ pracovní uzávěrka.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Do domu na třídě Kosmonautů zamířila hlídka v pátek po čtvrté ráno na základě oznámení muže, které uvedl, že jeho soused hlasitě zpívá a on nemůže spát.

„Oznamovatel strážníkům na místě řekl, že soused zpívá už minimálně od půlnoci. V uvedeném bytě pak hlídka dotyčného kontaktovala. Ten na svoji obhajobu uvedl, že skládá písničky, a musí toho dne složené skladby odevzdat svému zaměstnavateli,“ popsal mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.

Skladatel poté strážníkům slíbil, že během nočního klidu už zpívat nebude. Hlídka poté výjezd ukončila jako vyřešený.

Podobně neobvyklým případem rušení nočního klidu se už zabývali například strážníci z Přerova, které v srpnu 2017 zavolali obyvatelé jedné z ulic kvůli hudbě z tamního baru. Následně se ukázalo, že příčinou nebyli bujaří hosté, ale pár skrývající hlasitou muzikou své milostné hrátky.

Autor: