Nahlášení bomb na dvou olomouckých poštách bylo pomstou naštvané zákaznice

  14:20
Olomoučtí kriminalisté uzavřeli případ anonyma, který v březnu nahlásil uložení bomb na dvou tamních poštách. Zjistili, že falešný poplach vyvolala žena nespokojená s kvalitou poskytnutých služeb.

ilustrační snímek | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Bomby na dvou hojně využívaných poštovních pobočkách v olomouckých ulicích Jeremenkova a Ladova nahlásil anonym 4. března před devátou ráno.

Okolí obou budov muselo být následně uzavřeno a zevnitř evakuovali policisté s hasiči zhruba sto lidí. Následně byla i s pomocí psů vycvičených na vyhledávání výbušnin přítomnost bomb vyloučena.

„Kriminalisté následně na základě získaných informací a poznatků zahájili trestní stíhání jednačtyřicetileté ženy z Olomoucka. Ta se k činu přiznala a jako důvod uvedla nespokojenost s doručováním zásilek,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ženě nyní za trestný čin šíření poplašné zprávy hrozí v krajním případě až tříleté vězení, způsobená škoda je vyčíslena na necelých devět tisíc korun.

V Olomouci nebyly březnové hrozby bombami letos prvními, v polovině února musela policie evakuovat budovu vrchního soudu, který měl ten den mimo jiné vynést verdikt nad částí obžalovaných v kauze otrav metanolem z pančovaného alkoholu. Ti už byli v budově, jednání se ale kvůli události nakonec neuskutečnilo.

Autor: