VIDEO: Balíček do keře a hlavně nenápadně. Policie natočila prodej drog

  18:34
Pohled na svou práci zblízka prezentovala policie v Olomouci, která se minulý týden při velkém zátahu zaměřila na pouliční kriminalitu v podobě krádeží a také prodeje drog. Na zveřejněných záběrech mimo jiné ukázala, jak si počínají dealeři u vlakového hlavního nádraží.

Akce pojmenovaná Skleparis se odehrála v Olomouci minulý čtvrtek od patnácté do třiadvacáté hodiny.

„Nasazeny byly téměř tři desítky policistů z pořádkové policie, pohotovostního a eskortního oddělení i specializovaného protidrogového Toxi týmu Olomouc. Zapojili se rovněž policejní psovodi a také psovod celní správy,“ nastínila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté při akci mimo jiné pořídili záběry toho, jak se dealeři drog snaží svému dopadení předejít. Na zveřejněném videu je tak vidět, jak si balíčky před prodejem například ukrývají do keřů v prostoru přednádraží, aby u sebe v případě policejní kontroly nic neměli.

Jiní zase mají u sebe jen malé množství, po prodeji jim zásobu doplní přivolaný kurýr, který se poté z místa ihned zase vytratí, aby omezil riziko přistižení a zabaveni drog.

Tentokrát jim to však nebylo příliš platné, zvláště při nasazení psů vycvičených na vyhledávání narkotik. Celkem policisté v rámci zátahu zkontrolovali 78 lidí, sedm budov a osmnáct aut.

Odhalili díky tomu jednoho hledaného člověka, na kterého byl vydán zatykač, nebo řidičku, která usedla za volant pod vlivem pervitinu. Dále také přistihli čtyři zloděje a 22 lidí, kteří prodávali drogy, nebo si je koupili.

Autor: