Miliardář Benýšek usedl do vedení olomoucké ODS, navrhl ho exministr Langer

  12:28
Překvapivé jméno se objevilo ve vedení olomoucké buňky Občanské demokratické strany. Druhý místopředsednický post nově získal olomoucký miliardář Richard Benýšek.

Richard Benýšek, někdejší boss hokejové Slavie byl i šéfem společnosti Bestsport, jež provozuje O2 arenu. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

„Bylo tady přání členské základny po nějaké změně. Zvedl jsem hozenou rukavici, protože olomoucká ODS potřebuje trochu rozpohybovat a já bych mohl být podle kolegů ten, který to dokáže,“ okomentoval své zvolení vlivný podnikatel, který ve volbě získal 44 hlasů a porazil ředitele Okresní hospodářské komory Radima Kašpara s 41 hlasy.

Zajímavé je, že Benýška na post místopředsedy navrhl jiný známý člen olomoucké ODS – někdejší ministr vnitra Ivan Langer.

„Navrhl mě, ale není to tak, že bych byl muž Ivana Langera. Že mě někdo navrhne na místopředsedu jsem věděl, ale on byl první, kdo se na plénu ozval,“ popsal Benýšek.

Benýšek je dlouholetým členem strany a patří mezi její největší sponzory s milionovými dary. Dříve pracoval pro nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, dnes vlastní rozsáhlé polnosti a lesy.

Staronovým předsedou olomoucké ODS se stal primátorův náměstek Martin Major, druhý místopředsednický post získala další náměstkyně Markéta Záleská.

Autor: