V Olomouci zazní Boltonův nejromantičtější hlas Ameriky, podruhé v Česku

  16:38
Hity jako When A Man Loves A Woman, How Can We Be Lovers nebo Said I Loved You... But I Lied zazní v Olomouci. Na Korunní pevnůstce totiž 9. srpna vystoupí americký zpěvák Michael Bolton. Po koncertní zastávce v pražské Lucerně před jedenácti lety to bude teprve jeho druhé vystoupení v Česku.

Zpěvák Michael Bolton. | foto: AP

„Majitel silného, lehce nakřáplého hlasu je po celém světě známý především jako zpěvák a skladatel prezentující se pomalými baladami v lehce rockovém hávu. Označován je i jako nejromantičtější hlas Ameriky. Kromě cen Grammy je Bolton rovněž šestinásobným držitelem amerických Music Awards,“ říká pořadatel koncertu Jozef Tarkay.

Bolton, vlastním jménem Michael Bolotin, se veřejnosti poprvé představil s rockovou kapelou Blackjack, kde působil i s budoucím kytaristou skupiny Kiss Brucem Kullickem.

Posléze se odebral na sólovou dráhu, jeho první album s názvem Michael Bolton (1983) bylo ještě hardrockové. Zanedlouho pak prorazil s nahrávkou Soul Provider a v roce 1989 získal svoji první Grammy.

Za svou kariéru vydal Bolton téměř dvě desítky alb. Mezi jeho úspěchy patří prodej více než 75 milionů desek, účast na nahrávání osmi z deseti nejlepších alb světa v rámci pop music a dvou singlů v billboardových příčkách. Je majitelem šesti cen American Music Awards a dvou cen Grammy.

Jako skladatel napsal velké hity pro Lauru Braniganovou a Cher. Bolton vystupoval i s mnoha významnými umělci, jako je například Lucia Alibertiová, Patti LaBelleová, José Carreras, Céline Dion, Plácido Domingo, Renée Flemingová, BB King, Luciano Pavarotti či Zucchero.