Hasiči nabourali kvůli řidiči, který jim nedal přednost. Od zraněných ujel

  13:40
Olomoučtí policisté se od víkendu zabývají nehodou, při níž řidič auta najel na silnici uzavřenou kvůli opravě. Když se chtěl vrátit, nedal přednost projíždějícímu hasičskému vozu, který kvůli tomu havaroval.

Hasičský vůz na okraji Olomouce narazil do odstaveného pracovního stroje když se řidič vyhýbal autu, které mu nedalo přednost. | foto: Policie ČR

Nehoda se odehrála v sobotu patnáct minut po jedenácté hodině v Přerovské ulici na křižovatce s ulicí Hanácká v olomoucké čtvrti Holice. 

V místě nyní dělníci opravují silnici a pokládají nový povrch, takže je doprava svedena ze čtyř pruhů jen do dvou, přičemž jeden je veden v protisměru.

„Z prvotních výsledků vyšetřování vyplývá, že zatím neznámý řidič mířící směrem od Jaselské ulice k Přerovské projel stavbou navzdory zákazu. Poté při odbočování vlevo z místa ležícího mimo komunikaci na silnici I/55 nedal přednost vozu jednotky dobrovolných hasičů, a ten tak ohrozil,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ke srážce samotných aut sice nedošlo, řidič hasičského vozu ovšem při uhýbání narazil do odstaveného pracovního stroje. Šofér, který nehodu zavinil, z místa ujel směrem na Přerov, aniž by zraněné dvoučlenné osádce pomohl. Ta se dočkala pomoci až od svých kolegů.

„Zraněnými byli členové jednotky dobrovolných hasičů z Velkého Týnce, kteří prováděli kondiční jízdy. Vyslaní hasiči jim poskytli první pomoc a poté je předali do péče přivolané záchranné službě. Také provedli protipožární opatření a následně úklid silnice,“ popsala mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Balážová.

Škoda na hasičském autě je předběžně odhadnuta na 1,1 milionu korun, dechová zkouška u řidiče vyloučila jízdu pod vlivem alkoholu.

Policie nyní požádala o pomoc případné svědky, především z řad projíždějících motoristů, kteří mohli nehodu natočit na palubní kameru. Současně se také obrací na všechny, kdo by mohli mít informace o řidiči, který nehodu zavinil, nebo voze, kterým jel. Podle prvotních informací mohlo jít o Škodu Octavia.

„Na policisty se lze obrátit osobně na dopravním inspektorátu na třídě Kosmonautů, telefonicky na čísle 974 766 251, přes e-mail ol.di.podatelna@pcr.cz případně prostřednictvím bezplatné linky 158. Tyto kontakty platí i pro neznámého řidiče, kterého žádáme, aby se přihlásil,“ shrnula Urbánková.

Autor: