Majitel půl roku nebyl v garáži, mezitím se mu do ní někdo nastěhoval

  14:04
Velké překvapení čekalo na muže z Olomouce, který půl roku nebyl ve své garáži. Když tam nedávno přišel, zjistil, že se v ní někdo zabydlel. V objektu bylo lůžko s peřinami a polštářem, cizí tašky i elektrické světlo, navíc zmizelo uskladněné dřevo.

ilustrační snímek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Svoji garáž v olomoucké městské část Bělidla navštívil její majitel naposledy pravděpodobně letos začátkem března, znovu sem pak našel cestu až ve čtvrtek 31. října. A čekalo ho nemilé překvapení.

„Zjistil, že je na garáži vyměněný zámek a někdo se do ní nastěhoval. Uvnitř bylo provizorní lůžko s peřinami a polštářem. Neznámý pachatel si sem nanosil i další věci jako například tašky, rám kola, elektrické světlo a podobně,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Majitel garáže pak navíc zjistil, že zmizelo i uskladněné palivové dřevo. Škodu prozatím vyčíslil na téměř tři tisíce korun.

Policisté případ vyšetřují jako podezření z krádeže a neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Pachateli hrozí až dva roky vězení.

Autor: