Olomoucká Charita nakoupí seniorům a lidem v karanténě, pomohou i skauti

  16:08
Olomoucká pobočka Charity ve spolupráci s městem a skauty znovu spouští projekt nákupů pro seniory a lidi, kteří se kvůli nemoci covid-19 ocitli v karanténě nebo izolaci. Pomůže tak řešit často bezvýchodnou situaci nejen jednotlivců, ale i celých rodin.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Václav PancerMAFRA

„Mnoho lidí se ocitá obdobně jako na jaře v izolaci z důvodu karanténních opatření. Jde o seniory, jednotlivce, ale i celé rodiny, které nemohou za současné situace opustit svá bydliště a nemají možnost požádat o pomoc své nejbližší či známé,“ popisuje mluvčí olomoucké Charity Eva Štefková.

Řešením pro lidi v karanténě sice mohou být online supermarkety, ty jsou však, podobně jako na jaře, zahlceny návalem objednávek, čímž se prodlužuje doba dovozu potravin i na několik dní. Řada seniorů navíc nemá přístup k počítači, aby si mohla nákup objednat.

Charita proto nabízí možnost nákupu a rozvozu potravin a hygienických potřeb. Zařídí též vyzvednutí léků s elektronickým receptem. V jednání je nyní i možnost rozšířit službu nákupů o rozvoz obědů.

„Poskytovaná služba je zdarma, zájemci platí jen nákup,“ podotýká Štefková s tím, že každý senior, jednotlivec či rodina mohou o nákup požádat dvakrát týdně.

„Rozvoz probíhá od pondělí do pátku na území Olomouce, případně po domluvě i v blízkém okolí,“ dodává mluvčí.

Do nákupů a rozvozů se opět zapojí i skauti. „Navazujeme na jarní spolupráci s Charitou, kdy naši dobrovolníci pomáhali olomouckým seniorům s nákupy a venčením psů. Za naše dospělé skautské dobrovolníky mohu dodat, že jsou připraveni pomáhat lidem, kteří to potřebují,“ uvedl Petr Macek ze Skautské služby společnosti Olomoucko.

O nákup mohou zájemci požádat buď telefonicky na čísle 731 631 967, nebo prostřednictvím e-mailu nakupy@olomouc.charita.cz.

Autor: