Strážníci hledali seniorku, místo očkování unikala před manželem

  11:42
Rozsáhlou pátrací akci rozjeli strážníci v Přerově kvůli ženě, která odešla na očkování proti koronaviru, ale pak se dlouho nevracela domů. Po několika hodinách vyšlo najevo, že do očkovacího centra vůbec nezamířila, ale nechtěla se hádat s manželem. Tak vypnula telefon.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Na strážníky, kteří asistují u tamního očkovacího centra, se obrátil nešťastný senior. Sdělil, že jeho manželka odešla na očkování, ale domů se nevrátila. Její telefon byl nedostupný a v posledních dnech navíc trpěla ztrátou motoriky. 

Strážníci ihned rozjeli rozsáhlou pátrací akci. „Hlídky v terénu pročesávaly možné trasy, kudy mohla jít. Stálá služba mezitím žhavila linky a obvolávala záchranku, ambulance a nemocnice. Jedna hlídka dokonce zkontrolovala nedaleké farmářské trhy, jestli se náhodou stará paní nezapomněla u ředkviček,“ svým typicky svérázným způsobem mluvčí Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Ženu se bohužel nikde nepodařilo objevit.

„Až po několika hodinách se ukázalo, že se život točí v kruhu. Paní skutečně z domu vyrazila, nicméně jejím cílem nebylo očkovací centrum. Očkování si totiž ještě před odchodem rozmyslela, ale nechtěla se hádat s manželem. A tak využila hezkého počasí, vypnula telefon a procházela se po městě,“ popsal mluvčí.

Žena odhadla dobu, která podle ní odpovídala době očkování, a vítězoslavně se vrátila domů s tím, že už je po úkonu.

„Vzhledem k tomu, že jsou vzdělávací instituce převážně zavřené, tak se zjevně nechodí za školu, ale za očkování. Na rozdíl od záškoláků však v tomto případě nemá pohovor s rodiči ten správný efekt,“ dodal Komínek s tím, že některé pátrací akce mají nečekaná vyústění.

Autor: