Ocelové nosníky se vysypaly na silnici, cesta do Přerova tři hodiny stála

  11:38
Dlouhá kolona se včera odpoledne vytvořila na silnici číslo I/55 mezi Přerovem a Kokory, kde se z nákladního auta svalily na silnici několikatunové a dvanáct metrů dlouhé ocelové nosníky. Ty popadaly na zem poté, co řidič projel pravotočivou zatáčkou.

Řidič nákladního vozidla způsobil nehodu na silnici I. třídy č. 55 mezi Přerovem a Kokory. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou se na tříramenné křižovatce uvolnily dvanáctimetrové ocelové nosníky z auta a spadly na silnici. (17. května 2023) | foto: Policie ČR

Doprava z Kokor do Přerova se zastavila na tři hodiny. „Včera o půl třetí odpoledne sedmapadesátiletý řidič nákladního vozidla způsobil nehodu na silnici I. třídy číslo 55 mezi obcemi Přerov a Kokory. Řidiči se při průjezdu pravotočivou zatáčkou na tříramenné křižovatce uvolnily dvanáctimetrové ocelové nosníky, které se z návěsu sesunuly na silnici,“ popsal událost policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté, kteří k nehodě dorazili, museli silnici uzavřít. „Následkem nehody zůstal neprůjezdný jízdní pruh vedoucí z Kokor na Přerov. Z tohoto důvodu policisté na místě kyvadlově řídili dopravu,“ popsal mluvčí.

„Po třech hodinách byl provoz opět plně obnoven. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidič neřídil pod vlivem alkoholu,“ uvedl Hejtman.

„Policisté na místě řidiči udělili pokutu, protože si řádně nezajistil přepravovaný náklad,“ doplnil.

„Nákladní vozidlo bylo lehce poškozené, ale řidič si sám zajistil prostřednictvím asistenční služby techniku k odstranění a převozu nákladu. Na místo přijel i autojeřáb,“ vysvětlil Hejtman.

„Policisté odhadli škodu celkem na 95 tisíc korun, z toho padesát tisíc na nákladu, třicet tisíc na vozidle a patnáct tisíc na komunikaci,“ doplnil mluvčí.

4. května 2023

Autor: