Opilec bez řidičáku na odjezdu z návštěvy boural, hostitel napadl svědka

  13:14
Dopravní nehodu, po které navíc následovala potyčka, vyšetřují policisté z Prostějovska. S autem tam havaroval muž, který hned z několika důvodů vůbec neměl sednout za volant. Jeho známý pak velmi nelibě nesl, když svědek nehody událost oznámil na tísňovou linku.

Silně opilý muž, který měl i pozitivní test na drogy a navíc nemá řidičský průkaz, při odjezdu z návštěvy naboural do sloupu. | foto: Policie ČR

Jednatřicetiletý muž naboural do sloupu elektrického vedení ve čtvrtek před jedenáctou hodinou večer v Nezamyslicích. Zvuk nehody upoutal pozornost obyvatel okolních domů a jeden z nich na ulici vytočil tísňovou linku s cílem přivolat zraněnému řidiči pomoc.

V tu chvíli k němu ale přiběhl pětatřicetiletý obyvatel nedalekého domu, od kterého chvilku předtím vůz vyjel, neboť zde řidič byl na návštěvě.

„Hostitel se na volajícího rozzuřil, zahrnul ho vulgárními nadávkami a také ho fyzicky napadl. Další eskalaci konfliktu zabránili policisté, kteří na místo za několik minut dorazili,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Opilý muž, který později nadýchal 1,42 promile alkoholu a měl také pozitivní test na drogy, byl ale i v přítomnosti policistů nadále agresivní. Svědka slovně napadal a nereagoval na opakované výzvy, aby s tím přestal. Nakonec ho proto policisté zadrželi a převezli na služebnu.

Při usednutí za volant muž porušil, co mohl

Policisté zároveň začali vyšetřovat a dokumentovat zmíněnou autonehodu. Záhy vyšlo najevo, že jednatřicetiletý muž s vozem vůbec neměl vyjet.

„Byl zjevně opilý, což potvrdily dechové zkoušky, při kterých mu přístroj naměřil 2,46 a 2,54 promile alkoholu. K tomu měl rovněž pozitivní test na marihuanu a pervitin. Dále policisté zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz,“ shrnul Kořínek.

Opilec se za volantem auta navíc nepřipoutal, takže při nárazu do sloupu utrpěl zranění, s nímž musel být převezen k ošetření do prostějovské nemocnice.

Nyní je podezřelý z několika dopravních přestupků a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí pokuta a v krajním případě také až roční vězení.

Jeho hostiteli pak za přestupky proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku hrozí až dvacetitisícová pokuta. Kromě toho se dvojice může ještě dočkat postihu za porušení současného zákazu nočního vycházení.

Autor: