Dcera bez řidičáku sebrala otci auto, opilá vůz převrátila na střechu

  13:44
Snaze vyhnout se srážce se zvěří zdůvodnila mladá žena ze Šumperska víkendovou nehodu, při které převrátila auto na střechu. Ukázalo se však, že byla opilá, auto si půjčila bez dovolení a nemá ani řidičák.

21letá dívka bez řidičského průkazu ze Zábřežska sebrala svému otci bez dovolení auto a opilá s ním havarovala. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v neděli v brzkých ranních hodinách nedaleko Postřelmova.

„Kolem půl páté jela jednadvacetiletá dívka ve vozidle Škoda Octavia od Postřelmova směrem na Zábřeh. Vyhýbala se srně, proto strhla řízení vlevo. Její vůz sjel do příkopu a poté narazil do železničního náspu a převrátil se na střechu,“ přiblížila policejní mluvčí Marie Šafářová.

Policisté mladé ženě při dechové zkoušce naměřili kolem 1,8 promile alkoholu. „Navíc zjistili, že nevlastní příslušné řidičské oprávnění a za volant otcova vozu usedla bez jeho vědomí a souhlasu,“ řekla Šafářová.

Při havárii se žena zranila. „Po ošetření na místě byla převezena na další vyšetření do šumperské nemocnice. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnutá na sto třicet tisíc korun. Na železniční trati škoda nevznikla,“ uvedla mluvčí.

Žena je nyní podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci. Hrozí jí šest měsíců až tři roky vězení, peněžitý trest a zákaz řízení.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: