D35 u Litovle blokovala nehoda, ze zdemolovaného vozu se vysypal náklad

  11:02,  aktualizováno  16:36
Cestu po dálnici D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici komplikovala více než sedm hodin nehoda nákladního vozu a kamionu, které se srazily nedaleko Litovle. Jeden z řidičů se zranil, dálnice musela být dvakrát dočasně úplně uzavřena. V místě se celý den tvořily kolony.

Dálnice D35 poblíž Olomouce ve směru na Mohelnici uzavřela nehoda kamionu a nákladního vozu. | foto: HZS Olomouckého kraje

Nehoda se stala po deváté hodině ranní na 254. kilometru. Dálnice byla zprvu zcela uzavřena, dopravu policisté odkláněli u Křelova se zpětným nájezdem u Unčovic.

„Na místě jsou přítomny všechny složky IZS. Policie na místě zjišťuje okolnosti dopravní nehody,“ uvedla dopoledne policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

V půl jedenácté se podařilo zprůjezdnit levý jízdní pruh, krátce před dvanáctou byla ovšem dálnice znovu úplně uzavřena kvůli překládce nákladu a následnému odtahu nabouraného vozu. Po patnácté hodině byl opět otevřen levý jízdní pruh, obnovit provoz se povedlo před půl pátou.

Jeden z řidičů se zranil, do péče si ho převzala zdravotnická záchranná služba.

„Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin a vysypání nákladu jednoho z vozidel na silnici,“ doplnila mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Balážová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: