Řidič osobního auta narazil na Prostějovsku do stromu, na místě zemřel

  12:28
Na silnici mezi Olšany a Studencem na Prostějovsku dnes ráno zemřel řidič, který s osobním automobilem narazil do stromu. Motor vozidla se utrhl a skončil několik metrů mimo automobil. Pětatřicetiletý šofér na místě zemřel. Tělo museli z vozu vyprostit hasiči.

Mezi Olšany a Studencem na Prostějovsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel. (4. dubna 2024) | foto: HZS Olomouckého kraje

„Pětatřicetiletý řidič s vozem Toyota ze zatím nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci, kde auto narazilo do stromu. Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ sdělila prostějovská policejní mluvčí Marie Šafářová. Okolnosti tragické události policisté vyšetřují.

Tělo zesnulého řidiče museli ze zdemolovaného vozu vyprostit hasiči, kteří zajistili místo nehody a zabezpečili je proti vzniku požáru.

„Za poslední rok a čtvrt se jedná v tomto úseku už o třetí smrtelnou nehodu. Jde o frekventovanou silnici, kde je povolena rychlost 90 kilometrů v hodině a jezdí tam i hodně cyklistů,“ připomněla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Silnice byla po dobu vyšetřování tragické nehody a odklízení následků zcela uzavřena. Policejní hlídky provoz odkláněly po objízdných trasách. Provoz na silnici se podařilo plně obnovit krátce před devátou hodinou.

28. září 2023