iDNES.cz

Motorkáři se zasekl plyn, narazil do pokáceného stromu. Letěl pro něj vrtulník

  15:14
Zaseklá plynová páčka zradila motorkáře, který včera odpoledne havaroval u Horních Heřmanic na Jesenicku. Řidič chtěl snížit rychlost ubráním plynu, ale ten nezareagoval. Motocykl vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Muž odletěl několik metrů. Záchranářský vrtulník ho se zraněním přepravil do Olomouce.

Motorkáři se za jízdy u Horních Heřmanic na Jesenicku zasekla plynová páčka a narazil do stromu. (7. dubna 2024) | foto: Policie ČR

„Podle zjištěných informací se šestapadesátiletému řidiči během jízdy od města Vidnava při průjezdu levotočivou zatáčkou pravděpodobně zasekla plynová páčka,“ sdělila jesenická policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Motorka vyjela ze silnice na trávu a následně narazila do kmene pokáceného stromu, což motorkáře vymrštilo ze stroje. Muže z místa nehody transportovala letecká záchranná služba do Fakultní nemocnice v Olomouci k ošetření.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

„Škoda na motocyklu značky Yamaha byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Dopravní nehodou se policisté i nadále zabývají,“ doplnila Skoupilová.

28. září 2023

zpět na článek