Opilá řidička projela plotem a spadla k Bečvě. Nepamatovala si, zda jela sama

  10:28
Z mostu přes Bečvu, který silničáři opravují, sjela o víkendu na Přerovsku čtyřicetiletá řidička. Auto převrátila na střechu a málem skončila v korytě řeky. Ukázalo se, že je silně opilá. Nedokázala si ani vzpomenout, jestli někoho vezla.

Opilá žena prorazila oplocení stavby mostu a po sjezdu z prudkého svahu se s autem převrátila na střechu | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v sobotu před čtvrtou hodinou ranní u Černotína. Žena jela ve směru od Hranic na Opatovice.

„Při projíždění prudké pravotočivé zatáčky jízdu nezvládla a pokračovala dál rovně, kde přední částí narazila do značky, následné prorazila kovové oplocení stavby mostu a po sjezdu z prudkého svahu se s autem převrátila na střechu,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle Zajícové měla žena štěstí, protože auto zůstalo vedle koryta řeky Bečvy. „Bezprostředně po nehodě tudy projíždělo jiné vozidlo a její posádka přivolala pomoc a připoutanou řidičku z auta vytáhla,“ uvedla Zajícová.

Záchranka ženu převezla do nemocnice. Dechová zkouška u řidičky ukázala hodnotu 2,44 promile alkoholu.

„Vzhledem k tomu, že si řidička nepamatovala na průběh nehody, ani na to, zda cestovala sama, nebo měla spolucestujícího, byl přivolán psovod, který okolí nehody prohledal. Naštěstí bez kladného výsledku,“ doplnila mluvčí.

Předběžná škoda byla stanovena na 620 tisíc korun. Nehodu policisté nadále vyšetřují.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: