Řidičku překvapila mokrá silnice, dodávka skončila po nehodě na střeše

  12:54
Mokrá silnice zřejmě překvapila řidičku Škody Fabie, která způsobila v neděli dopoledne nehodu obce Libivá na Olomoucku. S autem se dostala do protisměru, kde se srazila s protijedoucí dodávkou. Nákladní auto skončilo na střeše.

Dodávka skončila po střetu s osobním autem na střeše. Řidič se nezranil. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala o půl desáté na silnici č. I/44 mezi obcemi Libivá a Lukavice.

„Podle dosavadního zjištění jela řidička osobního vozidla Škoda směrem od Zábřehu na obec Libivá. Nepřizpůsobila však rychlost jízdy, stavu a povaze vozovky a vyjela s autem vpravo do nezpevněného travnatého příkopu, odkud byla odhozena zpět do protisměrného pruhu, v němž se srazila s protijedoucí dodávkou Iveco,“ popsal průběh nehody mluvčí policie Libor Hejtman.

Vozidlo skončilo v poli úplně zdemolované, hasiči vyprostili tři lidi

Dodávka skončila po nehodě na střeše, její řidič se nezranil. Řidička fabie se při nehodě zranila. Ani jeden z aktérů nehody nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté odhadli škodu na 550 tisíc korun.

„Silnice byla do jedenácti hodin v obou směrech uzavřena a objízdná trasa vedla přes obce Květín a Křemačov. Poté místo policisté zprůjezdnili jedním pruhem a dopravu řídili kyvadlově,“ doplnil mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: