Z dodávky slisované pod návěsem na D35 museli řidiče vystříhat hasiči

  10:22
Vážná dopravní nehoda zaměstnala brzy ráno olomoucké hasiče na D35 u Velké Bystřice. Doprava ve směru do Olomouce byla svedena do levého jízdního pruhu. „Po srážce kamionu a dodávky zůstal menší vůz pod zadní částí návěsu a ve zdemolované kabině byl komplikovaně zaklíněný zraněný řidič,“ uvedla mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.

Vážná dopravní nehoda zaměstnala brzy ráno olomoucké hasiče na 279,9 kilometru D35 u Velké Bystřice ve směru z Lipníku nad Bečvou do Olomouce.. | foto: Hasiči Olomouckého kraje

Vyšetřování a likvidování následků nehody si vyžádala uzavření pravého jízdního pruhu. Podle webu Dopravniinfo.cz se budou záchranáři na místě pohybovat přibližně do jedné hodiny odpoledne.

Zaklíněného řidiče museli hasiči ze zdemolované kabiny dodávky vyprostit. „Dostali jsme jej ven pomocí hydraulických nástrojů,“ popsala Balážová.

„V tomto případě šlo opravdu o čas. Řidič měl obrovské štěstí,“ popsal vyprošťovací práce olomoucký velitel zásahu Pavel Thin.

Podle informací Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje (ZZS) dodávka ve vysoké rychlosti narazila do kamionu.

„Jelikož došlo k zaklínění řidiče, bylo nutné jeho vyproštění z vozidla. Pacient byl při vědomí, stěžoval si na silnou bolest dolní končetiny,“ popsala mluvčí ZZS Lucie Mikisková.

Záchranáři řidiči ještě před jeho vyšetřením stabilizovali páteř a podali mu léky proti bolesti.

„Po vyproštění byl řidič, muž středního věku, imobilizován do celotělové vakuové matrace, jelikož utrpěl mnohočetná poranění, zejména pak zlomeninu stehenní kosti,“ doplnila Mikisková.

Zraněný řidič byl po prvotním ošetření transportován na oddělení urgentního příjmu ve Fakultní nemocnici Olomouc. „Okolnosti dopravní nehody jsou stále v šetření policie,“ doplnila mluvčí ZZS.

Na D35 havarovala i další dodávka

Nehoda se stala na 280. kilometru D35 u Velké Bystřice ve směru z Lipníku nad Bečvou do Olomouce.

„Museli jsme využít dvě sady hydraulických nástrojů, abychom řidiče z vraku vysvobodili. Nasadili jsme rovněž řetězové úvazky, abychom odtlačili palubní desku, pod kterou byl polovinou těla uvězněn. Na páteřní desce jsme jej pak předali záchranářům. Využili jsme i technický speciál,“ přiblížila mluvčí hasičů.

Pomocí jeho výkonného navijáku hasiči vytáhli torzo dodávky zpod návěsu kamionu. „Ten byl po srážce také poškozen. Zajistili jsme místo proti vzniku požáru a zabezpečili jsme uniklé pohonné hmoty. Doprava byla po dobu zásahu omezena,“ doplnila Balážová.

Na 288. kilometru D35 směrem na Olomouc havarovala i další dodávka. Podle webu Dopravniinfo.cz na místě až do poledne probíhají záchranné a vyprošťovací práce. Před oběma nehodami se vytvořila kolona. 

Autor: