iDNES.cz

Na Šumpersku se čelně střetla dvě auta, čtyři lidé utrpěli zranění

  13:36
V sobotu dopoledne všechny složky integrovaného záchranného systému vyjely na Šumpersko, kde se čelně srazila dvě auta. Při nehodě se zranili čtyři lidé, jednoho z nich museli z auta vyprostit hasiči.

Na Šumpersku se čelně srazila dvě auta, záchranáři do nemocnice převezli čtyři lidi. (6. srpna 2022) | foto: HZS Olomouckého kraje

„Kolem desáté hodiny jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na silnici číslo 446 mezi Hanušovicemi a Starým Městem. Okolnosti nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování, bližší informace bohužel nemám,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Marie Šafářová.

Na místě byly tři jednotky hasičů, které musely jednoho z řidičů z automobilu vyprostit.

„Po čelním nárazu dvou aut jsme ošetřili čtyři pacienty, transportovali jsme je do nemocnice v Šumperku. Zranění byli dvě ženy a dva muži středního věku. Řidič jednoho z vozů byl původně v bezvědomí, při našem příjezdu komunikoval, měl otřes mozku. Další zranění byla lehčího charakteru,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí záchranné služby Lucie Mikisková.

Spolujezdkyně měla zhmožděný hrudník od bezpečnostního pásu. Z druhého auta měla žena otevřenou ránu hlavy a povrchové oděrky a muž si stěžoval na bolest břicha.

Hasiči na místě auta zajistili proti vzniku požáru a pádem do potoka. Na místě byla profesionální jednotka ze Šumperka a dvě dobrovolné z Hanušovic a Starého Města.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek