Řidič zůstal zaklíněn v autě a zemřel, policisté měli potíže s opilcem

  11:24
V noci na neděli havaroval z neznámých příčin na Prostějovsku šestatřicetiletý řidič. Zůstal ve voze zaklíněn a přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřel. Policisté při odklonu dopravy zadrželi podnapilého řidiče v autě bez technické kontroly. Oběma případy se nadále policisté zabývají.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„V sobotu po 23. hodině jsme přijali oznámení o havárii vozidla se zraněním, ke které došlo na silnici III/37358 mezi obcemi Buková a Lipová na Prostějovsku,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Šestatřicetiletý řidič tam z nezjištěných příčin havaroval s vozem Škoda Octavia. Po havárii zůstal v autě zaklíněn. „Bohužel, i přes veškerou snahu přítomných záchranářů řidič svým zraněním na místě podlehl,“ řekla Vybíhalová. 

Policisté z důvodu šetření havárie uzavřeli silnici v místě nehody na téměř tři hodiny a dopravu odkláněli.  

Policisté odhalili opilého řidiče v autě bez technické kontroly

„V souvislosti s nutností zajistit místo této vážné havárie odhalili policisté řidiče, který usedl za volant osobního vozu pod vlivem alkoholu,“ upozornila policejní mluvčí. 

Policisté se řidiče snažili zastavit použitím červené svítilny. Na to však muž nereagoval a jel dále k místu nehody. Policisté ho zastavili až za použití světelného výstražného znamení zastavit až v lesním porostu poblíž Lipové. 

Policisté nejprve muži zkontrolovali doklady potřebné k řízení a k provozu auta a poté ho vyzvali k dechové zkoušce a orientačnímu testu na přítomnost drog. Při dechových zkouškách muži naměřili 1,3 a 1,47 promile alkoholu v dechu. Test na drogy byl negativní. Řidič se přiznal k požití alkoholu před jízdou a podrobil se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. 

„Policisté dále zjistili, že řidič užil k jízdě vozidlo bez platné technické kontroly. Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi. Vedle několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nyní důvodně podezřelý také ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Vybíhalová.

havárie osobního auta se stala mezi obcemi Buková a Lipová

havárie osobního auta se stala mezi obcemi Buková a Lipová

 V pátek večer se v kraji stala další smrtelná nehoda, kdy při čelním střetu dvou aut zemřeli řidiči obou vozidel.

Autor: