Pro dvě stovky muž bil expřítelkyni před dětmi, za loupež mu hrozí 10 let

  17:06
Hodně draho přijdou dvaatřicetiletého muže z Přerovska dvě stokoruny, o které oloupil svoji bývalou přítelkyni a při tom ji opakovaně udeřil. Už druhý den putoval za mříže a do svého rejstříku trestů nejspíš přidá další, několikaletý zápis.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Podle nyní zveřejněných informací si muž minulý týden ve čtvrtek navečer počkal na svou bývalou přítelkyni před ubytovnou v Lipníku nad Bečvou.

„Když žena vyšla před budovu se svými dvěma dětmi a společně zamířili na nákup do místního obchodu, bývalý druh se cestou domáhal půjčení 500 korun. To žena odmítla s tím, že peníze potřebuje na jídlo,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž na to zareagoval vulgárními nadávkami a poté přidal i dvě facky. Napadená se přitom ani nemohla bránit, neboť v tu chvíli držela v ruce jedno z dětí. Rozhodla se přesto pokračovat do obchodu, kde nakoupila a zbylé peníze si strčila do kapsy své bundy.

„Když vyšla s dětmi ven, její bývalý partner se do ní opět pustil. Násilím si z kapsy vzal 200 korun a než se vzdálil, ještě ženu udeřil do hlavy. Ta poté musela vyhledat lékařské ošetření, neboť se necítila dobře, a vše oznámila na policii,“ uvedla Zajícová.

Policisté muže následujícího dne zadrželi a převezli na služebnu. Poté, co byl obviněn z trestného činu loupeže, za který mu hrozí v krajním případě až deset let vězení, navrhli jeho vzetí do vazby.

Zákony totiž neporušil poprvé a v rejstříku má i zápisy za násilnou kriminalitu. Panovala tak obava, že by mohl zaútočit znovu. Soudce byl stejného názoru a muž tak obratem putoval za mříže.

Autor: