Muž nahlásil závodící motorkáře. Když se je snažil fotit, rozbili mu mobil

  17:40
Konflikt u silnice vedoucí přes Červenohorské sedlo, která je oblíbeným místem vyjížděk motorkářů a pravidelně zde dochází k porušování předpisů i nehodám, vyšetřují nyní tamní policisté. Podle napadeného muže byli agresory právě řidiči motorek, kteří se bavili závoděním na veřejné silnici.

Silnice přes Červenohorské sedlo je pro motorkáře lákadlem, část ovšem porušuje předpisy a jezdí nebezpečně. | foto: PČRiDNES.cz

K potyčce došlo v úterý odpoledne. Šestačtyřicetiletý muž nejprve na linku 158 opakovaně nahlásil, že mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem jezdí tam a zpět skupina motorkářů, kteří spolu závodí a mají dokonce svého časoměřiče.

„Na lokalitu se po tomto upozornění zaměřily policejní hlídky z Jeseníku a Velkých Losin, ani jedna však nezaznamenala, že by motocyklisté či kdokoli jiný v této oblasti nějakým způsobem ohrožoval bezpečnost silničního provozu,“ nastínila šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Silnice přes Červenohorské sedlo

Zda si muž vše přibarvil, nebo si motorkáři policistů zavčas všimli, případně měli rozestavené hlídky, které je varovaly, což se podle místních v minulosti opakovaně dělo, není jasné. Každopádně o něco později muž na tísňovou linku zavolal znovu.

„Tentokrát sdělil, že se motorkáři na místo vrátili a on si začal fotit jejich stroje na telefon. To se jim ovšem nelíbilo, a dva z nich ho slovně i fyzicky napadli. Nejdříve mu vyhrožovali, že ho zbijí, poté ho jeden povalil na zem, druhý mu vytrhl z ruky telefon a praštil s ním o zem. Pak odjeli pryč směrem na Kouty nad Desnou,“ popsala Šafářová.

Muž vyvázl bez zranění, hodnotu zničeného telefonu vyčíslil na zhruba pět tisíc korun. Policisté nyní událost vyšetřují jako možný trestný čin výtržnictví, za který případně hrozí až dvouleté vězení.

Na závodící motorkáře na silnici přes Červenohorské sedlo si místní stěžují dlouhodobě, velkým problémem to začalo být po velké rekonstrukci silnice v uplynulých letech. Policie se na trasu snaží pravidelně zaměřovat, v minulosti už při kontrolních akcích nasadila například i drony.

Kromě obtěžujícího hluku dochází k nebezpečným situacím a pravidelně i k vážným nehodám včetně tragických. Motorkář na silnici zemřel například loni v říjnu poté, co dostal smyk a narazil do svodidel. Ředitelství silnic a dálnic už k silnici v minulosti přidalo varovné značky se symbolem smrtky a v plánu je v blízké budoucnosti přidání radarů pro úsekové měření.

17. září 2018

Autor: