Recidivista kvůli mobilu vytáhl nůž na školačku, pak oloupil mladou ženu

  15:22
Za necelý den vypátrali kriminalisté lupiče, který v Mohelnici na Šumpersku zaútočil na nezletilou dívku a mladou ženu, přičemž jednu z nich zranil. Násilník chtěl jejich mobilní telefony.

Prvním terčem jednatřicetiletého muže se stala v úterý odpoledne v Lékarnické ulici procházející školačka. Lupič s kapesním nožem v ruce se domáhal jejího telefonu, posléze si to ale rozmyslel a zmizel.

„O chvíli později v ulici Za Penzionem doběhl mladou ženu, která šla po chodníku s mobilním telefonem v ruce, a pokusil se jí přístroj násilím vytrhnout. Přepadená se bránila, muž se ale nakonec telefonu zmocnil a utekl. Žena utrpěla lehké zranění,“ popsala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Pachatel, který už byl v minulosti opakovaně odsouzený za majetkové i násilné trestné činy, se do středečního rána ukrýval v jedné z mohelnických ubytoven. Pak ho zadrželi kriminalisté.

„Těm pak sám ukázal místo, kde telefon ukryl. Podle jeho vyjádření bylo motivem činu to, že potřeboval zavolat přítelkyni a svůj mobil měl rozbitý. Policisté kromě toho zajistili také kapesní nůž,“ shrnula Vybíhalová.

Muži nyní hrozí za loupež až deset let vězení, vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného do vazby.

Autor: