Vězeň na Mírově si v cele založil požár, chvíli byl v bezvědomí

  12:18,  aktualizováno  13:22
Do jedné z nejstřeženějších věznic Česka v Mírově na Šumpersku vyjížděli dopoledne hasiči, záchranná služba a policisté poté, co v jedné z cel začalo hořet. Vězeň, který ji obýval, vyvázl bez vážnějších zranění.

Věznice Mírov na Šumpersku. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Podle mluvčí Vězeňské služby Markéty Prunerové požár způsobil samotný vězeň, který zapálil lůžkoviny a další věci.

„Ihned po zjištění požáru byl z cely vyveden a byla přivolána záchranná služba s hasiči. Oheň, který byl jen menšího rozsahu, nicméně ještě před jejich příjezdem uhasil personál věznice. Způsobená škoda zatím nebyla vyčíslena,“ popsala.

„Pacient se nadýchal zplodin a byl v bezvědomí, po vytažení z cely se nicméně začal probírat. Měl nízkou hladinu okysličení krve, proto mu byla aplikována kyslíková terapie. Nejednalo se o nic vážného,“ přiblížila mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikisková.

Muž byl následně převezen za doprovodu eskorty do šumperské nemocnice k dovyšetření.

Ve věznici zasahovaly tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zábřehu a Mohelnice.

„Požár matrace v jedné z cel byl ještě před jejich příjezdem uhašen. Objekt byl poté přirozeně odvětrán, hasiči s pomocí průmyslového vysavače z cely odsáli vodu a vrátili se na své základny,“ shrnula mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Balážová.

Vězni mají nástroje k vytvoření požáru běžně k dispozici, většinu jich totiž tvoří kuřáci a zapalovač či sirky mají povoleno mít u sebe. Ve věznici si nyní odpykávají trest necelé čtyři stovky trestanců a to včetně doživotně odsouzených.

Autor: