Zdrogovaný opilec boural na minibiku. Byl agresivní, záchranka přivolala policii

  11:58
Na lesní cestě na Přerovsku, kam nemají motorová vozidla přístup, ve čtvrtek večer havaroval muž na minibiku. Řídil ho opilý, bez přilby a navíc pod vlivem drog, zjistila policie. Protože byl vůči záchranné službě, která mu přijela ošetřit zranění, agresivní, zavolali zdravotníci na pomoc policii.

V Týnci nad Bečvou havaroval opilí řidič na minibiku, který neměl přilbu. Policisté zjistili, že byl i pod vlivem drog. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala před dvacátou hodinou na území obce Týn nad Bečvou. Čtyřicetiletý motorkář jel po lesní cestě od Lhoty na Paršovice, když najednou přeletěl přes řídítka a spadl na zem. Havárii zahlédl náhodný kolemjdoucí, který řidič zraněného na hlavě přivolal rychlou záchrannou službu.

„Zdravotníci přispěchali včera v noci na pomoc zraněnému muži středního věku, který spadl z motorky a zranil se. Utrpěl jen drobné poranění hlavy, nejednalo se o nic vážného “ uvedla Lucie Mikisková, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

Jenže i tak zdravotníky čekala těžká práce. „Zraněný muž s nimi totiž vůbec nespolupracoval a byl na ně navíc velmi agresivní, proto záchranka zavolala na pomoc policii,“ vylíčila mluvčí. Podle ošetřujícího lékaře byl muž opilý, možná i pod vlivem drog.

„Policisté na místo přijeli na základě oznámení ze záchranné služby,“ potvrdila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

„Hlídka provedla dechovou zkoušku a také orientační test na návykové látky s pozitivními výsledky. Hladiny alkoholu se zastavily na hodnotách 2,54 a 2,42 promile alkoholu v dechu a orientační test byl pozitivní na látky obsahující THC, amfetamin, metamfetamin, kokain a opiáty,“ vyjmenovala Zajícová.

„Řidič hlídce nepředložil řidičský průkaz ani žádné doklady ke svému minibiku. Pochybil také tím, že jel po lesní komunikaci, která je osazena dopravním značením ‚Zákaz vjezdu všech motorových vozidel‘, a hlavu si při jízdě nechránil helmou,“ upozornila mluvčí.

Po převozu do nemocnice v Hranicích se zraněný muž podrobil odběru bio materiálu. „Hmotná škoda na minibiku byla vyčíslena na 1 000 korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz