Řidič kamionu následoval navigaci na cyklostezku, rozjezdil okraje a zapadl

  16:10
Řidič kamionu mířící do firmy sídlící v Mikulovicích na Jesenicku poničil těžkou nákladní soupravou cyklostezku. Stalo se tak poté, co ho na ni poslala navigace a on rady přístroje poslechl.

Řidiče kamionu navedla navigace na cyklostezku a ten se po ní pokusil projet. Poté se marně pokoušel otočit, což skončilo sražením značky, i vycouvat, u čehož poničil krajnici a zapadl. | foto: Policie ČR

Šedesátiletý řidič najel na cyklostezku ve středu dopoledne, a protože se neměl kde otočit, pokračoval po ní dál. 

„V jednom místě se pak rozhodl se soupravou přece jen otočit, při couvání však nedbal zvýšené opatrnosti a porazil dopravní značku. Plánovaný manévr se navíc nevydařil, a tak se rozhodl z cyklostezky raději vycouvat,“ popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Ani couvání ovšem neskončilo podle řidičových představ a se soupravou zapadl, takže ho musel vyprostit na pomoc přivolaný traktor.

„Poté se řidiči na nejbližším možném místě konečně podařilo s návěsem otočit. Na značce a poničených krajnicích cyklostezky nicméně způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 25 tisíc korun,“ shrnula Vybíhalová.

V regionu nejde v posledních letech o jedinou situaci, při které přílišné důvěřování navigaci skončilo nehodou. Například na Přerovsku v březnu 2017 šofér nevěnoval pozornost značce varující před nízkou výškou mostu, protože spoléhal na to, že to za něj hlídá přístroj. Ten to ale neudělal a následoval náraz konstrukcí nákladního prostoru do mostu.

Autor: