Kvůli dluhu muž rozbíjel okna, sám se pořezal a popral s policisty

  14:08
Nemalé problémy si způsobil muž, který si na Přerovsku vyrazil vyřídit účty s dlužníkem. Místo vymožení dohodnuté odměny za práci se zranil a také se dostal do potyčky s policejní hlídkou.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Pětatřicetiletý muž začal rozbíjet okna rodinného domu údajného dlužníka  v Lipníku nad Bečvou v neděli po desáté hodině dopoledne. Zanedlouho na místo dorazili přivolaní policisté. Agresora ihned poznali, protože se s ním při své práci nesetkali poprvé.

„Muž, který si poranil ruce, zprvu uposlechl jejich pokynů a postavil se ke služebnímu vozu. Poté se ale rozhodl z místa odejít a pokyny k zastavení nerespektoval. Zastavil se, až když ho policisté dohnali, následně se proti nim postavil do bojového postoje a jednoho z nich se pokusil udeřit pěstí do hlavy,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek. 

Policista se úderu vyhnul a následovala krátká potyčka. Muž se poté hlídce pokusil uprchnout, zhruba po dvaceti metrech byl ale znovu dostižen a následně svůj přístup k policistům opět přehodnotil. Začal spolupracovat a nechal si od nich ruce pořezané od rozbitého skla obvázat.

„Poté ho hlídka převezla na služebnu k provedení administrativních úkonů a byl zde také ošetřen přivolanými zdravotníky. Při dechové zkoušce mu přístroj naměřil 0,28 promile alkoholu, test na drogy měl negativní výsledek. Rozbíjení oken muž vysvětlil tak, že šlo o pomstu za nevyplacení dohodnutých peněz za provedenou práci,“ shrnul Kořínek.

Muž je zatím podezřelý z přestupku proti majetku a přestupku proti veřejnému pořádku, za což může dostat pokutu až padesát tisíc korun.

Autor: