Řidič předjížděl odbočující auto, po střetu skončil s vozem v rybníce

  12:00
V ledové vodě si nedobrovolně zaplaval mladý řidič a jeho spolujezdec, kteří v pondělí bourali na Šumpersku. Šofér totiž začal předjíždět auto odbočující doleva, po bočním střetu skončil s vozem v rybníce. Všichni účastníci nehody vyvázli bez zranění.

Po bočním střetu dvou aut na Šumpersku skončilo jedno z nich pod hladinou rybníka. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v pondělí odpoledne na silnici mezi Mohelnicí a Křemačovem.

„Čtyřicetiletá řidička chtěla odbočit vlevo na účelovou komunikaci u hráze Křemačovského rybníka. Zapnula levý ukazatel směru, přehlédla ale za sebou jedoucí Opel Astra řízený dvacetiletým mužem, který ji navzdory zapnutému směrovému ukazateli začal předjíždět,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Následovala boční srážka obou aut, po které mladý šofér vyjel ze silnice, najel na travnatou hráz rybníka a pak sjel do vody. Auto se pak začalo potápět.

„Řidiči i jeho spolujezdci se podařilo dostat ven a doplavat na břeh, při nehodě tak nebyl nikdo zraněn,“ doplnila Zajícová.

Dechové zkoušky vyloučily u obou řidičů požití alkoholu, potopené auto z rybníka vytáhli hasiči.

„Vůz zajistili za zadní kola lany a pomocí technického speciálu a jeho výkonného navijáku ho dostali zpět na břeh. K úniku provozních kapalin a ohrožení životního prostředí nedošlo,“ nastínila mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Balážová.

„Kromě toho hasiči na místě rovněž poskytli oběma mužům první pomoc, zajistili tepelný komfort a poté je předali záchranné službě.Postarali se také o dítě, které cestovalo ve druhém voze a po srážce bylo v šoku. Prohlédli ho, darovali mu plyšového pejska, aby lépe zvládlo stresovou situaci, a taktéž předali záchranářům,“ dodala.

Hmotná škoda byla předběžně stanovena na čtyřicet tisíc korun, okolnostmi nehody se policisté nadále zabývají.

Autor: