Na poničení kradeného auta stačily mladistvému minuty, klíčky byly uvnitř

  13:00
Během půlhodiny se policistům podařilo najít kradené auto, jehož ztrátu v úterý nahlásil muž z Prostějovska. Vyšlo najevo, že nechal klíčky v zapalování, čehož využil mladistvý zloděj. S vozem odjel, po pár kilometrech ale boural.

Snímek k případu, kdy mladistvý zloděj nejprve v Němčicích nad Hanou nejprve ukradl auto, havaroval s ním a poté chtěl odjet na cizím kole. Policejní hlídka ho však zadržela. (10. listopad 2020) | foto: Policie ČR

Krádež vozu oznámil policii jeho právoplatný majitel jen chvíli poté, co mu auto odstavené před domem v obci Němčice nad Hanou zmizelo. V té chvíli neznámému zloději pomohlo, že v zapalování byly klíčky.

„Policejní hlídky ihned dostaly informace z operačního střediska a začalo pátrání po vozidle i pachateli. Během půlhodiny od oznámení se ho podařilo zadržet. Bohužel ke škodě majitele stihl zloděj auto již nabourat,“ přiblížila policejní tisková mluvčí Miluše Zajícová.

Následné vyšetřování ukázalo, že šlo o mladistvého pachatele, který využil situace a s autem od domu v Němčicích nad Hanou jednoduše odjel.

Projel pak další obcí Mořice směrem na Vrchoslavice, ovšem přibližně půl kilometru za Mořicemi jízdu nezvládl a havaroval. Sjel do pravého příkopu. Nehodu ustál bez újmy na zdraví, bez potíží z vozidla vystoupil a vrátil se pěšky do Mořic.

„Tady na kraji obce u jednoho z domů narazil na nezamčené jízdní kolo. Bez výčitek svědomí na něj nasedl a odjel původně zamýšleným směrem na Vrchoslavice okolo auta, které naboural. Do cíle ovšem nedorazil, byl zadržen policejní hlídkou a skončil na služebně,“ vylíčila Zajícová.

Mladíkovi zřejmě přitíží, že kradl při nouzovém stavu

Na policii vyšlo najevo, že se mladík projížděl autem bez řidičského průkazu. Pod vlivem alkoholu nebyl. Majitel havarovaného vozu pak svoji škodu předběžně stanovil na patnáct tisíc korun.

„Po zadokumentování případu byl mladík propuštěn na svobodu. Nicméně je podezřelý z trestných činů krádež a neoprávněné užívání cizí věci. Při rozhodování o trestu bude soud zajisté přihlížet i k tomu, že se podezřelý uvedeného jednání dopustil v době nouzového stavu,“ podotkla Zajícová.

Autor: