Mladíci chtěli z konopí získat čisté THC, domácí pokus skončil výbuchem

  10:00,  aktualizováno  10:37
Explozí skončil experiment dvou mladíků z Olomouce, kteří se na podomácku vyrobeném zařízení snažili z usušeného konopí získat čisté THC. Jeden z mladíků se popálil, oběma nyní hrozí až pět let vězení.

Dva mladíci v bytě na okraji Olomouce plnili plechovou nádobku s konopím tekutým plynem, došlo k explozi. | foto: Policie ČR

Mluvčí policie Petra Vaňharová uvedla, že čisté THC se z usušeného konopí pokoušeli získat dva mladíci ve věku 23 a 24 let. 

„V sobotu večer v bytě na okraji Olomouce plnili plechovou nádobku s konopím tekutým plynem, při čemž došlo ke vznícení výparů plynu. Následovala exploze v prostoru kuchyňské linky a drobný požár plastového odpadkového koše,“ popsala případ mluvčí.

Jeden z mužů utrpěl popáleniny a skončil v péči zdravotnické záchranné služby.

Olomoučtí kriminalisté už zahájili vyšetřování pro podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 

„Podle trestního zákoníku nyní hrozí oběma mužům trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest,“ dodala Vaňharová.

Hasiči na místo přijeli krátce před osmou hodinou večer. „Došlo tam k explozivnímu zahoření plynu v kuchyni. Požár uhasili oba mladíci a obyvatelé domu. Jeden z mladíků byl s popáleninami transportován na popáleninové centrum do Ostravy,“ sdělil mluvčí hasičů Radek Buryánek.

V domě policie uzavřela plyn a hasiči provedli odvětrání prostor a měření koncentrací plynu. Zabývali se také statikou budovy, jestli nebyla výbuchem narušena, což se neprokázalo. 

Autor: