Opilý muž šel v mlze bez reflexních prvků, po zavrávorání ho srazilo auto

  12:26
Dopravní nehodu, u níž nebude jednoduché rozhodnout o viníkovi, řeší policisté z Jesenicka. Řidič tam srazil chodce, který však za špatné viditelnosti neměl povinné reflexní prvky, a navíc zrovna v tu chvíli zřejmě vybočil do silnice.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: HZS Olomouckého kraje

Nehoda se stala v neděli navečer na silnici mezi Velkou Kraší a Vidnavou.

„Mladý řidič jel se Škodou Octavia od prvně jmenované obce v době, kdy byla v těchto místech mlha, a narazil pravou přední částí vozu do chodce, který stál u pravého okraje vozovky s jízdním kolem,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle dosavadních zjištění muž těsně před srážkou zavrávoral, neboť se zrovna sklonil pro mobilní telefon ležící na okraji silnice. Roli navíc patrně hrálo i to, že mu bylo později naměřeno 2,7 promile alkoholu.

„Kromě toho neměl chodec ani jeho kolo povinné vybavení či reflexní prvky vyžadované při pohybu mimo obec za snížené viditelnosti,“ doplnila Zajícová.

Chodec utrpěl vážná zranění, s nimiž byl převezen do olomoucké fakultní nemocnice. Dechová zkouška u řidiče vyloučila jízdu pod vlivem alkoholu a negativní měl i test na drogy, nepředložil ale povinný platný doklad o pojištění vozu. Hmotné škody jsou předběžně vyčísleny na jedenáct tisíc korun.

„Okolnostmi nehody a mírou zavinění jednotlivých účastníků se policisté nadále zabývají,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že případ je zatím veden jako možný trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Autor: