Pod dvacetitunovým jeřábem se utrhla krajnice. Hrozilo, že se převrátí na chatu

  13:16
Dvacetitunový jeřáb vyprošťovali v pondělí hasiči na okraji města Jeseník. Nejenže se kolos naklonil na stranu a nemohl se z místa sám dostat, ale navíc hrozilo, že se převrátí na nedalekou chatu.

Hasiči vyprostili dvacetitunový jeřáb, pod kterým se utrhla krajnice. Hrozilo, že se zřítí na rozestavěnou chatu. (17. června 2024) | foto: Hasiči Olomouckého kraje

Nehoda se podle mluvčí hasičů Lucie Balážové stala na lesní cestě. „Pod dvacet tun těžkým jeřábem se utrhla část cesty a hrozilo, že se převrátí na rozestavěnou chatu,“ potvrdila mluvčí.

„Na úzké a nestabilní komunikaci jsme museli využít různé kreativní postupy. Vozidlo jsme ovšem napřed zajistili lanovými úvazky,“ uvedla Balážová.

„Poté jsme využili náš vyprošťovací jeřáb a výkonnými navijáky postupně vozidlo dostali zpět na komunikaci. Celá tato událost se obešla bez zranění,“ řekla mluvčí hasičů.

„Oznámení o jeřábu, pod kterým se utrhla část účelové komunikace, jsme přijali v pondělí 17. června krátce po 16. hodině. Policisté ovšem na místě zjistili, že se nejedná o dopravní nehodu. Případ jsme zaevidovali jako škodní událost. Věcí se dále nezabýváme,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

30. září 2019

Autor: