Propíchneme ti krk vrtákem, hrozili lupiči sousedovi z ubytovny

  13:08
Případ loupeže mezi obyvateli ubytovny vyšetřují v těchto dnech kriminalisté v Hranicích na Přerovsku. Napadený doplatil mimo jiné na to, že vypil příliš alkoholu, takže ho personál ubytovny odmítl vpustit a poslal ho pryč k vystřízlivění.

Muž pak před budovou potkal dva mladíky ve věku 19 a 22 let, které znal, protože na ubytovně bydleli také. Spolu vyrazili do hranických ulic.

„Dvojice po muži chtěla, aby jim něco koupil a stále se ho doptávala, jakou má u sebe hotovost. On dobrovolně pořídil něco k pití i snědku a v tu dobu byli oba mladíci ještě přátelští,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Později se chtěl muž se sousedy z ubytovny rozloučit, ti ho ale začali pronásledovat a navíc pokračovaly jejich vtíravé dotazy na to, kolik má u sebe peněz. Situace vygradovala v Tovární ulici, kde ho starší z mladíků chytil za vlasy, tlačil k zemi a dožadoval se vydání hotovosti.

Z pošty si lupič po svázání úřednice odnesl pár tisíc, čeká ho šest let vězení

„Napadený mu ukázal kapsy a sundal si batoh, v němž měl peněženku. Agresor ho stále držel násilím za vlasy a muž si všiml, že v druhé ruce drží v bezprostřední blízkosti jeho krku kovový vrták, načež mu zvýšeným hlasem řekl, že pokud nedostanou peníze, tak ho propíchne,“ popsala Zajícová.

Druhý z mladíků vzal batoh a z peněženky uložené uvnitř sebral 6 600 korun. Poté ji pohodil na zem, přičemž uvnitř nechal stokorunu. Dvojice pak odešla. Oloupený, který nakonec vyvázl nezraněn, se vrátil na ubytovnu a na policii vše nahlásil až po čtyřech dnech.

„Hned následující den byli oba mladí recidivisté se souhlasem státního zástupce zadrženi, převezeni na služebnu a později obviněni z trestného činu loupeže spáchaného ve spolupachatelství. Za ten jim hrozí až deset let vězení,“ nastínila mluvčí.

Mladší z dvojice je stíhán na svobodě, staršího vzhledem k jeho bohaté kriminální minulosti poslal soudce do vazby.

Autor: