iDNES.cz

D1 mezi Hranicemi a Lipníkem blokovala nehoda dodávky a dvou náklaďáků

  14:26,  aktualizováno  15:20
Dálnici D1 mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou na Přerovsku uzavřela dnes po poledni dopravní nehoda dodávky a dvou nákladních aut. Podle policie ji odstartoval náraz dodávky řízené devětačtyřicetiletým šoférem zezadu do kamionu. Řidič dodávky se zranil.

Při nehodě na D1 mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou na Přerovsku byl zraněn řidič dodávky, dálnice musela být dočasně uzavřena. | foto: HZS Olomouckého kraje

Nehoda se stala po půl jedné na 301. kilometru. „Ve směru na Olomouc došlo k nárazu dodávky do jedoucího kamionu. Okolnosti a příčinu nehody nyní policisté vyšetřují,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

„Při nehodě se srazily dvě nákladní auta a dodávka. Hasiči vyprostili řidiče dodávky, který zůstal v kabině zaklíněn pod přístrojovou deskou. Využili při tom hydraulické nůžky a rozpínák s řetězy, kdy odstřihli jeden ze sloupků a odtáhli palubní desku,“ nastínila mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Balážová.

Na místo sice záchranáři vyslali vrtulník, nakonec ho však nevyužili a muže odvezla sanitka.

Dálnice musela být ve směru na Olomouc uzavřena a během objížďky přes Hranice se tvořily kolony, provoz byl obnoven krátce před patnáctou hodinou.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek