Vlak vezl nová auta, z jednoho po cestě někdo ukradl všechna kola

  11:38
Jen pár hodin vydržela kola na autě, které opustilo naložené na železničním vagonu továrnu v Mladé Boleslavi. Než totiž vlak dojel do cílové stanice v Bohumíně, někdo si je nelegálně přivlastnil.

Z nové škodovky převážené na železničním vagonu z Mladé Boleslavi do Bohumína někdo ukradl všechna čtyři kola. | foto: Policie ČR

Vlak vezoucí nové škodovky vyjel v úterý po půlnoci a během cesty z Čech do Slezska několikrát zastavil. Jak se ukázalo, někdo toho rychle využil.

Zloděj vyrval novým autům znaky z kol, na discích je škoda čtvrt milionu

„V poledne vlak zastavil ve stanici Hranice na Moravě a pracovníci drah při kontrole nákladu zjistili, že jeden z vozů je bez kol,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté zatím ještě čekají na vyčíslení škody, bezpochyby ale přesáhne hranici deseti tisíc korun, takže vše vyšetřují jako trestný čin krádeže, za který hrozí pachateli v krajním případě až dva roky vězení.

K nájezdu zlodějů na kola nových aut došlo v Olomouckém kraji i loni v březnu, kdy ovšem cílem nebyla samotná kola, ale znaky automobilek na discích. Ty někdo ukradl ve dvou olomouckých autosalonech a na poškozených discích způsobil škodu přes čtvrt milionu korun.

Autor: