Holičství v Olomouci otevřelo navzdory opatřením, policie ho hned zavřela

  9:38,  aktualizováno  11:37
Navzdory vládním opatřením ráno v Olomouci otevřelo pánské holičství Doe’s Barber Shop. Majitel tím chce vyvolat diskusi o neférovosti a nesmyslnosti vládních opatření, a současně ukázat možné řešení. Ihned po otevření však holičství zase zavřela policie.

K holičství ještě před zásahem policie přišli na devátou ráno první dva objednaní klienti. Obslouženi už nebyli.

„Nehledám cestu, jak obejít sankce, ale jak kadeřnictví otevřít bezpečně. Podmínky, které tady vidíte, jsou striktní, přísné a mnohem bezpečnější, než jak to funguje teď, kdy lidé jezdí po domácnostech a stříhají doma,“ řekl ještě před zásahem policie majitel holičství Richard Laně.

Zdůraznil, že jeho cílem je vyvolat diskusi ve společnosti a hlavně v Poslanecké sněmovně. „Doufám, že se nad tím konečně někdo rozumně zamyslí,“ poznamenal.

Nesmírně ho prý těší obrovská podpora. „Jsem rád, že to společností rezonuje. Toto není rebelie, ale ukázka toho, že se služby dají dělat bezpečně,“ dodal Laně.

Na každé jeho pobočce měl být pouze jeden holič vybavený respirátorem třídy FFP2, který bude dvakrát týdně testován schváleným antigenním testem.

Zákazníci pak měli být přijímáni pouze na objednání, aby se v provozovně nepotkali a byl mezi nimi čas na dezinfekci prostor. Dále měli mít při stříhání nasazený respirátor a pokud by chtěli úpravu vousů, při níž ho bude nutné sundat, holič by si nasadil i ochranný štít.

K provozovně však hned po otevření přišli tři policisté. S majitelem se chvíli bavili venku a poté vešli dovnitř. Holičství po chvíli opustili oba objednaní klienti. Asi po čtvrt hodině odešla i policie.

Majitel holičství Laně poté sdělil, že provozovnu zavře. „Otevřeno mít nebudeme. Klienty obvoláme, jedeme k nim domů a jdeme zpátky do garáže. Je to strašně absurdní. Klienta mohu ostříhat v bytě, ale u nás ne. Přitom tady máme testované klienty, testovaný personál, dezinfikované a rozdělené prostory, ale to nesmím,“ řekl Laně.

Autoři: ,