Vlak odhodil škodovku na svodidla u silnice, řidička se zranila jen lehce

  14:08
Osobní auto řízené 59letou ženou vjelo před jedenáctou hodinou do cesty vlaku na železničním přejezdu na Olomoucké ulici v Hlubočkách na Olomoucku. Náraz odhodil Škodu Roomster na svodidla, řidička se zranila, stejně jako strojvedoucí.

V Hlubočkách na Olomoucku došlo na přejezdu ke srážce osobního vlaku se Škodou Roomster. Řidička auta a strojvedoucí utrpěli lehká zranění- | foto: Policie ČR

„Při nehodě byla lehce zraněna řidička a strojvůdce,“ uvedl olomoucký policejní mluvčí Libor Hejtman. Železniční doprava v úseku byla přerušena.    

„Ve vlaku cestovalo 37 lidí, nikdo z cestujících nebyl zraněn,“ dodal  Hejtman.

Řidička se podrobila dechové zkoušce na alkohol s  negativním výsledkem. Přesné příčiny a okolnosti nehody policie zatím vyšetřuje. 

Přejezd na Olomoucké ulici v Hlubočkách je vybavený výstražnou světelnou a zvukovou signalizací, nemá však závory. „Podle prvotního zjištění výstražná signalizace fungovala,“ sdělil Hejtman.   

Na místo byl vyslán autobus hasičů sloužící k evakuaci cestujících.

„Nyní vyprošťujeme vozidlo, které po kolizi vlak odhodil na svodidla. Místo nehody jsme rovněž protipožárně zabezpečili,“ doplnila zkraje odpoledne mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.