Kvůli plastové lahvi pod pedálem brzdy řidič převrátil traktor v křižovatce

  12:04
Nepořádek v kabině byl příčinou středeční dopravní nehody, při které se na Šumpersku převrátil traktor. Řidiče totiž připravila o možnost brzdit láhev, která se mu zaklínila pod pedál. Nad strojem poté ztratil kontrolu.

Řidič ztratil kontrolu nad traktorem a převrátil ho poté, co mu láhev zablokovala brzdový pedál. | foto: Policie ČR

Třiadvacetiletý řidič naboural s traktorem ve středu krátce po třinácté hodině v Hanušovicích v křižovatce ulic Hlavní a Pražská.

„Vjížděl do ní z ulice Pražská a chtěl odbočit vpravo, ovšem aby mohl manévr bezpečně provést, potřeboval přibrzdit. To se mu ale nepodařilo, protože se pod brzdovým pedálem zaklínila plastová lahev,“ popsala šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Šofér následně strhl řízení vpravo, jenže výsledkem bylo převrácení traktoru na bok. Škody jsou předběžně odhadnuty na dvacet tisíc na traktoru a tři tisíce na poničeném povrchu silnice.

„Muž se při havárii zranil, nicméně ošetření na místě nežádal s tím, že si k lékaři zajde později sám. Dechová zkouška vyloučila jízdu pod vlivem alkoholu,“ doplnila Šafářová s tím, že za způsobení nehody dostal řidič pokutu 500 korun.

Autor: