Řidiče v Prostějově a v Olomouci zdrží opravy estakád, čekají je objížďky

  5:14
Dnes se stavbaři vrátili do Prostějova, kde po loňské rekonstrukci pravé poloviny estakády na Olomouc začnou s opravou zbylé levé části. V Olomouci se od 1. dubna zároveň zkomplikuje doprava na sjezdech a nájezdech olomoucké estakády u vlakového nádraží a hobbymarketu Baumax.

Od úterý 28. března 2023 se stavbaři vrátí do Prostějova. Po loňském dokončení pravé poloviny estakády směrem do Olomouce dělníci začnou s opravou zbylé levé části. Pokračování rozsáhlé rekonstrukce za zhruba 350 milionů korun bez DPH potrvá do podzimu letošního roku. | foto: ŘSD Olomoucký kraj

Pokračování rozsáhlé rekonstrukce v Prostějově počítá s omezeními na tři čtvrtě roku. Stavba za zhruba 350 milionů korun bez DPH totiž potrvá do podzimu.

Řidiče projíždějící Prostějovem čeká zúžení do jednoho pruhu v každém směru. Pokračování rozsáhlé rekonstrukce se tentokrát týká dálnice ve směru na Vyškov.

„Během oprav bude veškerý provoz hlavní trasy veden sníženou rychlostí po volné části dálnice v obousměrném režimu pruhů 1+1. Práce uzavřou sjezd na Prostějov-centrum, za mimoúrovňové křížení je připravena obousměrná objízdná trasa,“ řekl mluvčí krajské správy Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

Objížďka povede přes exit 26 u Držovic ulicemi Konečná, Za Olomouckou, Za Kosteleckou, Kostelecká, Vápenice, Svatoplukova, Újezd, Dolní a Kralická.

„Dálnice D46 patří s více než čtyřiceti tisíci auty denně mezi nejvytíženější trasy v Olomouckém kraji, proto se budou všechny zúčastněné strany snažit o spolupráci na koordinovaném řízení dopravy. Za možné kolony se předem omlouváme,“ dodal Mazal. Zároveň ubezpečil, že snahou ŘSD bude co největší urychlení prací bez dopadu na kvalitu.

Druhá polovina opravy hanácké estakády spočívá v sanaci spodní stavby. Dělníci dokončí také výměnu mostního svršku včetně ložisek a obyvatele mají nově chránit doplněné protihlukové stěny.

Oprava sjezdů a nájezdů v Olomouci

Provoz na estakádě v Olomouci zase na hlavním silničním tahu I/35 v Olomouci od 1. dubna zkomplikuje výměna asfaltového povrchu na sjezdech a nájezdech z této estakády u vlakového nádraží a hobbymarketu Baumax.

„Oprava vozovky zabere zhruba měsíc, připravena bude objízdná trasa,“ řekl ČTK Mazal. „Oprava ramp silnice I/35 proběhne za úplné uzavírky. Obousměrně neprůjezdné sjezdy i nájezdy nahradí značená objízdná trasa městem, konkrétně přes třídu Kosmonautů,“ dodal.

Podle Mazala byla stejná objížďka připravena i při loňské první etapě opravy tohoto úseku důležité silnice vedoucí po Tovární a Velkomoravské ulici.

Loni na podzim stavbaři opravili zhruba kilometrový úsek estakády silnice I/35, provoz aut tam byl v obou směrech omezen na jeden jízdní pruh.

Z osmi nabídek stavebních firem na tuto zakázku, která zahrnuje i opravu sjezdů a nájezdů, byla v tendru vybrána společnost Kareta. Zakázka má bez DPH hodnotu 26,8 milionu korun, informovala ČTK.