Šofér se zákazem řízení ujížděl hlídce, po pár minutách mu došel benzin

  17:14
Prázdná nádrž ukončila jízdu řidiče, který na Prostějovsku prchal před policejní hlídkou. Záhy se ukázalo, že má zákaz řízení a jeho vůz už dávno propadlou technickou.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Motorista na sebe upozornil sám ve středu po desáté večer, kdy sjel z dálnice D46 v Držovicích. Nejspíš moc dobře věděl, že má na autě neplatnou dálniční známku, což zdaleka nebyl jeho jediný prohřešek.

„Když spatřil hlídku dopravní policie, která u sjezdu dohlížela na bezpečnost provozu, prudce strhl řízení doleva, přes dvojitou plnou čáru se otočil a vyjel zpět na dálnici ve směru na Vyškov. Policisté proto začali vůz ihned pronásledovat,“ popsal prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Hlídka auto záhy dojela a pokusila se řidiče přimět k zastavení, ten ale na pokyny nereagoval a dál ujížděl. Po několika minutách ale náhle začal zpomalovat a posléze zastavil u krajnice.

Jak se ukázalo, nešlo o jeho rozhodnutí. Krátce poté, co muž dupl na plyn, totiž jeho vozu došlo palivo. Následně pak vyšlo najevo, že kromě jízdy po dálnici s prošlou známkou také porušil zákaz řízení, a vůz měl nejpozději před rokem a půl projít technickou kontrolou.

„Za spáchané přestupky policisté muži uložili pokutu, další peníze ho pak bude stát ještě nařízený odtah vozu. Za řízení navzdory zákazu je pak podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až dva roky vězení,“ shrnul Kořínek.

Autor: