Měla jsem pár piv, mumlala náctiletá. Autem pro ni přijel opilý otec

  16:28
Opilé dívky spící na lavičce u autobusového nádraží v Přerově si o víkendu všimli strážníci. Když ji probudili, nadýchala 1,5 promile alkoholu. Hlídka proto kontaktovala otce náctileté slečny, který si pro ni přijel autem. Záhy se ale ukázalo, že i on ten večer popíjel.

Přístroj, do něhož dívka dýchla, převedl pojem pár piv do hodnoty 1,5 promile. | foto: Městská policie Přerov

Hlídka procházela nástupní ostrůvky před odjezdy posledních večerních autobusů, když si všimla spící dívky, která měla na hlavě čepici v podobě žlutého pokémona Pikachu.

„Když ji strážníci probudili, začala mumlat cosi o pár pivech. Přístroj, do něhož dívka dýchla, následně převedl pojem pár piv do hodnoty 1,5 promile,“ uvedl mluvčí přerovských strážníků Miroslav Komínek.

Podobné případy obvykle hlídky řeší tak, že přiopilé nezletilce předají rodičům. Tentokrát to však byl problém, neboť dívka bydlela v poměrně vzdálené vesnici.

Strážníci se nakonec spojili s jejím otcem, nicméně pouze prostřednictvím messengeru, protože jinak byl nedostupný. Muž přislíbil, že si dceru osobně vyzvedne na služebně, kam se co nejrychleji dostaví.

„O pár desítek minut později muž skutečně přijel, jenže před zraky strážníků projel jednosměrkou v protisměru a zastavil na chodníku. Z okénka vozu se navíc linul specifický lihový odér,“ popsal Komínek.

Po dechové zkoušce se ukázalo, že pro dceru si přijel opilý otec, přístroj mu naměřil také 1,5 promile. Dívka proto putovala do nemocnice k vystřízlivění, protože už nebylo, kdo jiný by ji vyzvedl. Její otec pak pokračoval s hlídkou na policejní stanici.

Autor: