Bourání mostu i další opravy obchvatu Olomouce. Řidiče čekají na D35 omezení

  17:26
Hned na dvě komplikace se musí připravit řidiči a cestující, kteří pojedou na konci tohoto týdne po dálnici D35 kolem Olomouce. V pátek totiž začnou půl roku trvající opravy úseku u místní části Nemilany, přičemž největší omezení přijde v prvních dnech. Během víkendu se navíc přidá objížďka u Křelova kvůli demolici starého mostu.

Dálnici D35 uzavře u Křelova na jeden a půl dne demolice starého mostu. | foto: Ředitelství silnic a dálnic

Opravu dálniční estakády u olomoucké části Nemilany zažili řidiči už loni, kdy dělníci pracovali na jedné polovině. Letos dojde na druhou.

„První dny jsou určeny k osazení dopravního značení za provozu jedním pruhem obousměrně v režimu 1+1, poté bude až do července doprava vedena v plynulejším uspořádání dvou pruhů pro každý směr jízdy, tedy v režimu 2+2. Změna je tak totožná jako v minulém roce,“ uvedl mluvčí olomoucké pobočky Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

„Během rekonstrukce dojde například na provedení kompletní výměny vozovkového souvrství a vyrovnání výškových rozdílů nosných konstrukcí. Stavbaři také zajistí protikorozní opatření, položí též nové izolace včetně zajištění oprav říms a bezpečnostních zařízení. Součástí jsou i nové mostní závěry, ložiska, kabely a značení,“ dodal.

Zakázku na opravu získala stavební firma IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc, která nabídla cenu 111 milionů korun.

O víkendu se navíc přidá také kompletní uzavírka D35 u Křelova v úseku 253. až 261. kilometru, kde bude bourán starý most vedoucí přes dálnici.

„Od sobotní sedmé ráno do nedělní jedné odpoledne povede veškerý provoz značenou objízdnou trasou po souběžné silnici II/635 přes Unčovice, Náklo a Příkazy,“ shrnul Mazal.

Omezení čeká řidiče na D35 u Nemilan (modře) a u Křelova (červeně).

Omezení čeká řidiče na D35 u Nemilan (modře) a u Křelova (červeně).

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: