Cizinec na Hranicku vykrádal neuzamčená auta. Za jednu noc se dostal do čtyř

  11:54
Do čtyř neuzamčených automobilů na Hranicku se dostal cizinec. Tři z nich vykradl a s posledním vozem odjel do Petřvaldu v Moravskoslezském kraji, kde ho opilého při náhodné kontrole dopadla policie.

ilustrační snímek | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Dvaadvacetiletého řidiče Renaultu Scenic kontrolovali policisté po jedné hodině noci na dnešek, nadýchal 1,45 promile. 

„Podezřelého muže policisté zadrželi a odvezli na služebnu a ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.

Při vyšetřování však začaly najevo vycházet další nečekané skutečnosti. „Například to, že auto, ve kterém cestoval, je kradené a taky věci, které se v něm nacházely, pochází z trestné činnosti, které se dopustil v Hranicích,“ popsala mluvčí.

Ukázalo se, že muž se specializoval na neuzamčené vozy. V noci na pondělí v ulici Čechova v Hranicích narazil na škodovku, kterou prohledal a vzal z ní notebook za 20 tisíc korun. V nedalekých Drahotuších pak našel další dvě nezajištěná vozidla.

Z Chrysleru v ulici Stará Štreka vzal z přihrádky peněženku s doklady, finanční hotovostí a platebními kartami. Za karty nakoupil zboží v hodnotě něco málo přes tři sta korun. Doklady mimo platebních karet a peněz se v igelitovém sáčku pohození opodál. 

Po této krádeži následovala další v ulici M. Tyrše, kde muž našel odemčený Renault a klíče položené na předním sedadle. S autem odjel do Petřvaldu, kde jeho putování ukončila policejní hlídka.

„Policisté z Hranic mu budou dnešního dne ve zkráceném přípravném řízení sdělovat podezření z dalších dvou trestných činů a to krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody,“ dodala mluvčí policie Zajícová.

Všechny ukradené věci strážci zákona vrátí zpět poškozeným.

Autor: