Do zahrady projel plotem opilý řidič, minul skleník a zastavil u bazénu

  14:08
Do jedné ze zahrad v chatové oblasti u Olomouce vjel cizí řidič. Neudržel auto na polní cestě, poničil strom, pak projel živým i drátěným plotem, minul skleník a záhon a zastavil kousek od bazénu.

Opilý řidič skončil se svým autem v cizí zahrádce. | foto: Policie ČR

Policejní hlídka na místě zjistila, že čtyřicetiletý řidič dodávky značky Renault je opilý. „Nadýchal hodnoty okolo tří promile,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Nehoda se stala v sobotu okolo 19. hodiny. „Řidič jel po místní pozemní komunikaci a nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem. Najel na pravý okraj komunikace, kde poškodil jehličnatý strom. Poté přejel do protisměru a zde jízdu ukončil nárazem do živého plotu a drátěného oplocení,“ uvedla mluvčí.

Nehoda se obešla bez zranění. Škoda byla předběžně vyčíslena na bezmála 30 tisíc korun. Policisté nyní nehodu vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Řidič je navíc podezřelý i z porušení několika ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ zmínila mluvčí.

Autor: