Průjezd centrem Olomouce zkomplikuje oprava zvlněné vozovky na rušné třídě

  6:58
Na dopravní komplikace se musí na několik týdnů připravit řidiči i cestující MHD v centru Olomouce, a to kvůli opravě třídy Svobody. V pondělí zde začne velké předláždění za 1,15 milionu korun nutné kvůli havarijnímu stavu ohrožujícímu bezpečnost projíždějících aut.

Část olomoucké třídy Svobody čeká kvůli zvlnění vozovky předláždění. | foto: Ondřej Zuntych, MF DNES

Oprava je nutná proto, že vozovka tvořená kostkami se u tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů zvlnila natolik, že zde auta při špatně zvolené stopě už někdy dokonce drhla podvozkem o vyvýšenou část. I proto zde v posledních týdnech platilo rychlostní omezení dovolující průjezd maximálně třicítkou.

„Na základě vyhodnocení informací z vývrtu sond byl naplánován rozsah opravy. V pondělí 20. května začnou Technické služby města Olomouce pracovat na předláždění úseku od přechodu u tramvajových zastávek na náměstí Národních hrdinů po křižovatku s Vančurovou ulicí, a to ve dvou etapách,“ uvedla mluvčí magistrátu Jana Doleželová.

Během prvních pěti týdnů dělníci předláždí úsek po autobusovou zastávku Náměstí Hrdinů u označníku E, následně se od 1. července práce přesunou právě na tuto zastávku.

„Zde budou práce probíhat až do poloviny srpna, a to kvůli nutnosti betonování podloží, které si žádá potřebnou technologickou dobu provedení. Po celou dobu oprav nebude zmíněná autobusová zastávka obsluhována a dojde k jejímu přemístění k označníku F,“ popsala Doleželová.

V průběhu první etapy opravy, tedy od 20. května do 30. června budou muset řidiči jedoucí směrem k Okresnímu soudu využít objízdnou trasu přes ulice Palackého, Krapkova a Havlíčkova. Stavební práce totiž jízdní pruh v tomto směru zcela uzavřou.

Během druhé etapy, tedy při opravách autobusové zastávky, se omezení změní jen na částečnou uzavírku a doprava bude vedena přes tramvajový pás.

Autor: