VIDEO: U tahače začalo hořet kolo, návěs se dřevem stihl řidič odpojit

  13:50
Na Prostějovsku v noci hořel nákladní vůz. Plameny se rychle šířily, řidič však svou pohotovou reakcí zabránil tomu, aby vzplálo i převážené dřevo. K požáru vyjely čtyři jednotky hasičů.

Tahač začal hořet po půl jedenácté v noci poblíž Brodku u Prostějova. Požár hasičům ohlásil sám řidič. Na místo následně vyjeli hasiči Prostějova, Vrahovic, Vyškova a samotného Brodku.

„Řidič naštěstí zavčas odpojil tahač od návěsu, v opačném případě by totiž převážené dřevo zřejmě velmi rychle začalo hořet a rozsah požáru by byl výrazně větší,“ uvedl mluvčí krajského hasičského sboru Zdeněk Hošák.

I díky řidičově reakci tak hasiči zvládli požár zlikvidovat během několika minut, poté ještě tahač ochladili a zkontrolovali termokamerou, zda někde nejsou skrytá ohniska. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé.

Na Prostějovsku v polovině května zažily na dálnici D46 kousek od Prostějova dramatické chvíle také čtyři desítky školáků z Polska, jejichž autobus začal hořet a plameny ho navzdory snaze hasičů zcela zničily. Děti i jejich doprovod vyvázly bez zranění.

Autor: