Jednačtyřicetiletého bezdomovce, který byl nalezen minulý čtvrtek v jednom z opuštěných domů v Olomouci, podle policie zavraždil po hádce čtyřiadvacetiletý muž z Opavska. Příčinou sporu byla banální roztržka o matraci. „Šlo rovněž o bezdomovce,“ řekl v pondělí novinářům vedoucí odboru obecné kriminality Jan Lisický.
„Ve čtvrtek 22. května krátce po sedmé hodině ranní přijala linka tísňového volání oznámení o muži v bezvědomí, který se měl nacházet v domě obývaném osobami bez domova v ulici Střední novosadská v Olomouci,“ popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.
Současně s policisty vyrazila na místo i záchranná služba. Lékař policistům sdělil, že muž je mrtvý zřejmě několik hodin a mohl zemřít poté, co ho někdo udeřil do hlavy. Případ proto ihned převzali krajští kriminalisté.
„Prohlídkou těla a posléze i pitvou bylo potvrzeno, že 41letý muž zemřel na následky mnohočetných zranění v oblasti hlavy a horní poloviny těla,“ ozřejmila policejní mluvčí.
Případ zavražděné matky policie odložila, nezletilého syna nemůže stíhat![]() |
Kriminalistům se záhy podařilo dopadnout pravděpodobného pachatele. Na svobodě byl pouze do čtvrtečního večera. „K činu se doznal. Kriminalistům uvedl, že svého kamaráda napadl po předchozí rozepři. Několika údery pěstí jej měl srazit na matraci, kde do jeho těla ještě kopal a dupal po něm. Poté z místa odešel pryč,“ popsala Šafářová.
„Kriminalisté 24letého muže z Opavska, který byl v minulosti několikrát odsouzen pro násilnou a majetkovou trestnou činnost, obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda,“ dodala mluvčí. Podle policistů jde o narkomana, v době napadení ale nebyl pod vlivem návykových látek.
Obviněný je ve vazbě, za vraždu mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. V Olomouckém kraji jde letos o druhý případ vraždy, loni jich bylo šest.
Zavražděný muž se ve velkém nebezpečí ocitl ve stejném vybydleném domě už před sedmi měsíci, kdy ho jeden z bezdomovců pobodal. „Pobodán byl tenkrát poměrně vážně. V současné době bylo toto vyšetřování ukončeno a na soudu je podána obžaloba, čeká se na nařízení jednání,“ doplnil Lisický.