Dvojice černých pasažérů zbila řidiče autobusu, další byl celostátně hledaný

  13:32
Na svoji úterní směnu nebude v dobrém vzpomínat pětapadesátiletý řidič autobusu olomoucké MHD. V podvečer jej totiž napadli dva neznámí útočníci, jeden muž a jedna žena. Důvodem konfliktu bylo, že je řidič společně s dalším pasažérem chtěl vyloučit z přepravy, protože cestovali bez platné jízdenky. Třetí černý pasažér byl navíc celostátně hledaný.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Incident se odehrál na zastávce Profesora Fuky na ulici Hněvotínská v Olomouci. „Cestujícím se nelíbilo, že je chtěl řidič vyloučit z přepravy, a tak jej jeden z mužů a žena fyzicky napadli,“ přiblížila policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Přítomní cestující se snažili řidiči pomoci, ale když 32letá žena stojící na zastávce dvojici útočníku okřikla a začala volat na linku 158, rozběhl se proti ní jeden z útočníků a udeřil i ji.

„Následně oba agresoři z místa ještě před příjezdem policie utekli neznámo kam. Po útočnících pátráme,“ ujistila mluvčí.

Mladíci v Mostě zbili řidiče autobusu do bezvědomí, podnik chystá opatření

Třetí přítomný černý pasažér, který se do útoku nezapojoval, vyčkal na místě. Policisté ovšem následnou lustrací zjistili, že je na něj vydán příkaz k zatčení.

Pachatelům útoku hrozí až dva roky za mřížemi.